Sztuka teatru dotyczy nas wszystkich
THE RIGHT TO ART – to zapowiedź śmiałego wyjścia repertuarowego teatru w przestrzeń publiczną – gdzie swobodnie można wyrazić własne okołospektaklowe przeżycia, wymienić poglądy, poszerzyć kompetencje oraz sprzeciwić się wszelkiej formie zniewolenia i opresji.
Wystarczy trochę naszej zuchwałości i odwagi, by rozwinąć własne, twórcze kompetencje doświadczania wydarzeń artystycznych w konfrontacji z zaskakującymi często sposobami ich scenicznego opowiadania.Pozbyć się odbiorczej bezradności i zakłopotania.Dołączyć w szeroko rozumiany – trochę przewrotnie tu nazwany – TEATR DYSKUSYJNY.
Ogólnospołeczny. Wielośrodowiskowy. Interdyscyplinarny.
THE RIGHT TO ART – wykorzystuje teatr jako medium. Podkreśla potrzebę nieustannego dialogu życia ze sztuką. Najlepszą z możliwych twórczą formę ogólnoludzkiej komunikacji. Nie musimy przecież być artystami, by mieć nieograniczone prawo do sztuki. Wystarczy być aktywnym, wyemancypowanym widzem, podjąć wysiłek dochodzenia do sensów samodzielnie, aby raz na zawsze uwolnić się od cudzych ocen, arbitralnych sądów i nonszalanckich recenzji.
Sztuka to niezbędna przestrzeń wolności. Otwarcia.Transformacji.Tłumaczy naszą współczesność, kształtuje tożsamość, testuje najtrudniejsze ludzkie problemy- te społeczne, jednostkowe, intymne.
Sztuka nie jest samowystarczalna. Potrzebuje społeczeństwa – tak jak społeczeństwo potrzebuje sztuki. W tym sensie możemy przestać traktować teatr wyłącznie elitarnie – jako odseparowane środowisko twórców i badaczy.
Sztuka teatru dotyczy nas wszystkich.
Hi, this is a comment.
To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.